Laserowa Korekcja Wzroku

NZOZ Okulistyka
Gabinet Specjalistyczny

dr n. med. Anna Rogowska-Godela
ul. Focha 22A lok. 1
42-217 Częstochowa

Czym jest Laserowa Korekcja Wzroku?

 

Laserowa korekcja wzroku to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów.
Oceniono, że rocznie przeprowadza się 35 milionów zabiegów na świecie.
Zabieg ten poprawia jakość życia i umożliwia aktywne uczestnictwo we wszystkich jego sferach
bez konieczności noszenia okularów lub szkieł kontaktowych.
Laserowa korekcja wady wzroku – zabieg kontrolowany komputerowo, polega na likwidacji wady wzroku poprzez zmianę krzywizny przedniej powierzchni rogówki oczu za pomocą energii lasera. Czas działania lasera wynosi od kilku do kilkudziesięciu sekund, czas pobytu pacjenta na sali operacyjnej -kilkanaście minut.
Zabieg jest całkowicie bezbolesny i odbywa się w znieczuleniu kroplowym w trybie ambulatoryjnym.
Efekty korekcji laserowej są trwałe i odczuwalne już w kilka dni po zabiegu.
Korekcja wzroku odbywa się za pomocą lasera excimerowego, niemieckiego producenta Schwind Amaris 500E z technologią Smart Pulse.
Przed zabiegiem, każdy kandydat poddawany jest badaniom kwalifikacyjnym, na podstawie których weryfikowana jest możliwość wykonania zabiegu, jego efekt czy też poziom ryzyka. Badanie kwalifikacyjne trwa około 2 godzin.
W przypadku korzystania z miękkich soczewek kontaktowych, należy je zdjąć na 2 tygodnie przed badaniem, w przypadku soczewek twardych – na 4 tygodnie.
W wypadku konieczności noszenia okularów do czytania (starczowzroczność – presbiopia) – zabiegi refrakcyjne nie korygują widzenia do bliży- konieczność noszenia okularów do czytania nadal pozostaje.