Procedura Zabiegowa
Procedura Zabiegowa
EBK – najbardziej łagodna i nieinwazyjna metoda usuwania nabłonka rogówki. Po znieczuleniu miejscowym oka , za pomocą głowicy EBK lekarz ,,zmiata” nabłonek, tworząc gładką,idealną powierzchnię pod działanie wiązki lasera, która zmienia kształt i moc optyczną rogówki EBK poprzez krótki czas działania, umożliwia zwiększenie precyzji korekcji refrakcyjnej, zmniejsza pooperacyjne dolegliwości bólowe i przyspiesza rekonwalescencję. Po zabiegu zakładana jest opatrunkowa soczewka kontaktowa.
TransPRK, PRK – metoda polega na mechanicznym usunięciu nabłonka rogówki, po wcześniejszym znieczuleniu miejscowym. W następnym etapie laser modeluje kształt rogówki.Odbudowa usuniętego nabłonka trwa ok. 3 – 4 dni. Po zabiegu, w celu zmniejszenia dolegliwości oraz przyspieszenia gojenia się oka zakładana jest opatrunkowa soczewka kontaktowa.
EpiLASIK – Metoda powierzchniowa, gdzie do separacji nabłonka używa się epikeratomu
Za pomocą wytworzonego podciśnienia usuwa się warstwę nabłonka, pod którą przeprowadza się procedurę fotoablacji. Po zabiegu zakładana jest opatrunkowa soczewka kontaktowa.
LASIK – procedura głęboka,w której po znieczuleniu miejscowym oka, za pomocą mikrokeratomu wycinany jest płatek rogówki, zawieszony na „zawiasie” o grubości ok. 130 – 180 µm. Po odchyleniu płatka laser działa na odsłonięty zrąb rogówki. Laser modeluje kształt rogówki i zmienia jej moc optyczną. Po zakończeniu działania lasera odchylony płatek umieszczam na pierwotnym miejscu. Nie stosuję soczewki kontaktowej.
FemtoLASIK – Procedura głęboka, w której zamiast mikrokeratomu do preparacji patka używa się lasera femtosekundowego. Po wytworzeniu płatka – o grubosci 110 um, i jego odchyleniu, laser excimerowy modeluje kształt rogówki. Nie stosuję soczewki kontaktowej.
LASEK – Procedura powierzchowna, polegająca na odpreparowaniu nabłonka rogówki przez denaturację odpowiednim roztworem alkoholu. Na pozbawioną nabłonka powierzchnię rogówki działa wiązką lasera. Po zabiegu zakładana na oko jest opatrunkową